Kongregační narozeniny "130"

Letní tábor v Charvátech

Kongregační radosti 2019

Fotogalerie

Fotogalerie

 

Letní tábor v Charvátech

10.-17.8.2019 v Charvátech u Dubu na Moravě. Foto...

Kongregační radosti 2019

Ve středu 7. 8. 2019 při prvních nešporách slavnosti svatého Dominika zahájila ve Střelicích noviciát slečna Klára Špačková. Následující den 8. 8. 2019 zde složila při mši svaté první řeholní sliby SM. Vincenta Vodáková OP a na tři roky obnovila své řeholní sliby SM. Emilie Růžičková OP. Foto...

Ke kořenům II

Tentokrát jsme se vydaly po stopách sester, které byly v 50. letech 20. století komunistickým režimem poslány do pohraničí, do internačních klášterů a továren. Všechna ta místa jsou od dob internace dost proměněná, ale každé v jiném duchu. Zveme vás do Broumova, Hejnic, Bohosudova a do Kadaně.

Pouť dominikánské mládeže za svatou Zdislavou

Jednou v roce se sejde dominikánská mládež ze všech koutů země, aby společně putovala ke sv. Zdislavě. Užili jsme si báječné společenství a zakusili jsme, jaké to je být na cestě s Ježíšem. Podívejte se...

Ke kořenům

8. května 2019 jsme si při společném putování připomněly letošní 130. výročí založení České kongregace sester dominikánek. Společně jsme navštívily budovy bývalého mateřince v Olomouci-Řepčíně, kde 12. září 1889 kongregace vznikla. Foto...

100 let ve Střelicích

Před sto lety, 1. května 1919, se začíná psát oficiální historie komunity sester dominikánek ve Střelicích u Brna. Při mši svaté jsme poděkovali spolu s řadou střelických farníků za všechny milosti a přijatá dobrodiní. Velmi mile nás překvapil otec biskup Vojtěch Cikrle, který neplánovaně přijel s námi slavit mši svatou, povzbudil nás v promluvě a pak s námi a s farníky ještě poseděl u kávy. Foto...

Jarní setkání v Kostelním Vydří

Každý rok se scházíme ke společnému bytí, sdílení, slavení, povídání, jídlu či hraní. Pro letošní setkání jsme vybraly Kostelní Vydří, fr. Antonína OP a téma Formace ke vztahům v malých komunitách. Foto...

Jak jsme pouštěly draka

Drak se dá pouštět kdekoli , kdykoli a kýmkoli. Podívejte se...

Postulát v Praze

Přednáška s. Benedicty o dějinách kongregace v kongregačně jubilejním 130. roce. Foto...

Setkání YSOP 2019 v Oslu

První lednový víkend proběhlo již tradiční setkání YSOP (Young Sisters OP – mladé sestry dominikánky) v klášteře Katarinahjemmet v Oslu. Studijní víkend organizovalo DSE (Domnican sisters Europe). Účastnice pocházely z Norska, České republiky, Francie, Irska, Lotyšska, Maďarska, Německa, Nizozemska a Slovenska. Téma setkání - Kontemplace a krása. Foto...

Letní tábor 2018

Tentokrát z Dřevohostic přímo do Narnie.

Obláčka Martiny Vodákové

Postulantka Martina Vodáková požádala o přijetí do noviciátu, její žádost byla radostně schválena. Obláčka se konala 7. 8. 2018 rovněž ve Střelicích, při prvních nešporách slavnosti sv. Dominika. Spolu s řeholním rouchem přijala novicka i řeholní jméno, SM. Vincenta OP. Prohlédněte si fotografie z obřadu.

1. sliby SM Emilie Růžičkové OP

V den slavnosti sv. Dominika 8.8.1018 složila rovněž ve Střelicích u Brna své první řeholní sliby SM. Emilie Růžičková OP. Pojďte s námi nahlédnout do jedinečné události prostřednictvím fotografií.

Dny víry v Ústí nad Labem

22.-29.7.2018

Litoměřický biskup Mons. Jan Baxant   zahájil při mši svaté v kostele Nanebevzetí Panny Marie misii české dominikánské provincie, Dny víry. V závěru bohoslužby vyslal misionáře, aby v týdnu od 22. do 29. července 2018 v ulicích města Ústí nad Labem vykonávali evangelizační dílo. Jeho součástí jsou mimo jiné přednášky a kulturní program pro širokou veřejnost nebo společné modlitby. FotoZdroj: https://ustecky.denik.cz/kultura_region/lada-krizek-zazpiva-v-ramci-dnu-viry-na-kostelnim-namesti-20180726.

Setkání v Köszegu

12.7. - 17.7. 2018 Köszeg Domonkos Nővérek
80 dominikánek z 11 zemi a 14 národů.
Workshop na téma Ženy v Bibli.

Obnova slibů SM. Štěpánky 

SM. Štěpánka Šenkeříková OP obnovila své řeholní sliby na tři roky, obnova slibů proběhla 30. 6. 2018 při mši svaté ve Střelicích u Brna. Foto

Setkání na Veveří

O víkendu 9. - 11. 2. 2018 se v Brně konalo setkání Od Abrahama po juniorát.
Prožili jsme společný čas modlitby, zábavy a povzbuzení, a také jsme se učili zpívat gregoriánský chorál. Foto (fb)

Tábor v Prosiměřicích

V roce 2017 se letní dominikánský tábor pro děti a mládež uskutečnil na faře v Prosiměřicích. Probíhal pod vedením sester dominikánek, jednoho bratra terciáře a několika přátel dominikánské rodiny. Hlavním tématem setkání bylo: Blahoslavenství včera a dnes. V jednotlivých dnech se děti seznamovaly s blahoslavenstvím z 5. kapitoly Matoušova evangelia. Svatí jsou nám velkým příkladem života s Bohem, proto jsme si každý den pozvali mezi sebe tyto „nebeské“ světce, aby nám vyprávěli, jak naplňovali blahoslavenství ve svém životě. Foto (rajče)

Obláčka Pavly Růžičkové

S vděčností Hospodinu oznamujeme, že dne 6. 8. 2017 přijala roucho sv. o. Dominika slečna Pavla Růžičková, původem z Prahy a na svátek Proměnění Páně se proměnila na sestru Emilii. Absolvovala studium Biologie na PřF UK a obor Rostlinolékařství na ČZU. Pracovala v laboratoři výzkumného ústavu a poté, po doplnění pedagogického vzdělání, působila jako vychovatelka v Katolickém domově studujících v Praze. Jako patronku a směr svého řeholního života si zvolila bl. Emilii Bicchieri OP. Nyní prožívá svůj noviciát se svou magistrou s. Miriam Hřebačkovou OP v klášteře ve Střelicích u Brna. Foto (fb)

První sliby sestry Štěpánky OP

V sobotu 1. července 2017 ve Střelicích u Brna složila časné sliby na 1 rok naše sestra M. Štěpánka OP. Fotografie ze slibů si prohlédněte na našem fb.

Mezinárodní setkání novicek, postulantek a kandidátek 2017

Ve dnech 5. – 8. května 2017 proběhlo ve Střelicích u Brna setkání českých a maďarských novicek, postulantek a kandidátek. Toto setkání bylo povzbuzením pro náš další řeholní život. Pocítily jsme univerzalitu dominikánské rodiny a navázaly nová přátelství. Více z atmosféry na fotografiích. (fb)

Nová adorační kaple ve Střelicích

V naší komunitě ve Střelicích u Brna máme novou adorační kapli zasvěcenou Božímu milosrdenství. Bohu díky! A na našem fb se můžete podívat na fotky z jejího žehnání. (fb)

Hold svaté Zdislavě

V ambitech kláštera bratří dominikánů v Jablonném v Podještědí najdete unikátní výstavu z díla naší sestry Česlavy Talafantové. Výstava potrvá do konce října 2016 a všichni jste na ni srdečně zváni! Nahlédnou můžete skrze několik fotografií z vernisáže. (rajče)

Výstava k 800. výročí založení Řádu

V Muzeu Bojkovska v Bojkovicích můžete až do 15. dubnna 2016 navštívit výstavu věnovanou založení řádu dominikánů. Snad Vás k tomu navnadí i fotky z vernisáže. Výstava je putovní, tudíž je možné, že se brzy objeví i u Vás doma. (fb)

Setkání MladoOPů

Druhý lednový víkend proběhlo v Hradci nad Moravicí druhé setkání MladoOPů. Neboli těch, kteří se cítí duchem mladí a zároveň v nich bije dominikánské srdce (rajče)

Otevření Svaté brány v Jablonném v Podještědí

Na svátek sv. Jana Evangelisty byla v Jablonném v Podještědí otevřena Brána milosrdenství. Více se dočtete v rubrice Jubileum 2016 - rok milosrdenství. A alespoň pár fotkami můžete nahlédnout do dění, ale všichni jste srdečně zváni k průchodu touto branou (rajče)

Vánoce ve Střelicích

Podívejte, jak v naší nejpočetnější komunitě sestry umí slavit :-) Radost, krása, nadšení... co dodat? (facebook)

Setkání dominikánské rodiny 2015

Snad i na Vás spočine rodinná atmosféra skrze naše fotky (facebook)

Drakiáda CSOŠ Bojkovice

Všechno lítá, co má peří... při dobrém větru i drak (facebook)

Oslava 25 let trvání pražské komunity

Už je tomu 25 let, co se komunita sester dominikánek vrátila na Černou (rajče) 

Tábor Heřmanov 2015

aneb Nabíječka. Jak se nám podařilo nabíjet, posuďte sami (facebook)

Badín 2015

Mezinárodní setkání o dominikánské spiritualitě (facebook)

Věčné sliby ss. Jordány a Alberty

Bohu díky za to, že si stále povolává své věrné... (facebook) 

Setkání sester v Plzni 2014

Před generální kapitulou je potřeba se sejít... :-) (facebook) 

Setkání sester v Plzni 2014 II. díl

...a plánovat a přemýšlet a přemýšlet a plánovat :-) (facebook)

 

 

starší (rajče) ...